Bioresonanca za živali je popolnoma neinvazivna in neboleča metoda. Na prvem obisku je prvi del posvečen pridobivanju čim bolj širokih informacij o zdravstvenem stanju živali (o trenutni težavi, o morebitnih preteklih težavah), kakšne navade in razvade ima vaš ljubljenček in v čem trenutno odstopajo, v kakšnem okolju živi, kako se prehranjuje, itd. Temeljiti anamnezi sledi diagnostično testiranje, namenjeno ugotavljanju vzrokov težav. Z uporabo BICOM aparata ugotavljamo, kakšno je energetsko stanje živali, prisotnosti blokad, preverimo delovanje najpomembnejših organov (jetra, ledvica, črevo, limfa itd.). Preverimo tudi stanje imunskega sistema ter hormonalnega sistema.
Drugi del pa je namenjen testiranju prisotnosti morebitnih preobčutljivosti (na hrano, zunanje zajedavce, pršice, insekte) ter druge obremenitve (težke kovine, bakterije, glivice, pesticide, dodatke v hrani, cepiva, veterinarska zdravila itd.) s pomočjo testnih ampul.
Pomemben del prvega obiska je tudi testiranje vode in hrane, ki jo žival v tem trenutku prejema. Na ta način namreč takoj lahko izločimo morebitne motilne dejavnike.
Na koncu skupaj pregledamo ugotovitve testiranja in se dogovorimo o poteku nadaljnjih terapij ter morebitnih ukrepih, ki jih bo potrebno uvesti.
Prvi obisk, kjer izvedemo obsežno testiranje, po navadi traja cca 1,5 ure.
Naslednji obiski, ki si sledijo v razmaku 1-2 tedna, so krajši (trajajo cca 1 uro) ter so namenjeni individualno prilagojenim terapijam, glede na odkritja iz prvega obiska.
Bioresonanca za pse in mačke – Zaključek
Obsežno diagnostično testiranje je na mestu predvsem pri kroničnih obolenjih ter pri ponavljajočih se težavah, medtem ko je pri akutnih stanjih nepotrebno. Tu je pomembnejše, da se osredotočimo na težavo in izvedemo podporne terapije. V primeru akutnih obolenj so terapije pogostejše, lahko se izvajajo tudi vsak dan ali vsak drugi dan.
Kot smo že omenili, je sam proces bioresonačne obravnave za vašega kužka ali mucka povsem neinvaziven in neboleč. Žival je udobno nameščena na blazini, elektrode, ki so potrebne za obravnavo, so neinvazivno postavljene na telo živali. Iz izkušenj lahko povem, da v veliki večini živali »uživajo« v terapiji, se pri tem sprostijo, nemalokrat pa tudi zaspijo.
Izrednega pomena pa je tudi sodelovanje med lastnikom živali in bioresonančnim terapevtom. Bioresonanca sicer predstavlja komplementarno (dopolnilno) zdravljenje, ki pa poskuša celostno pristopiti k obravnavi pacienta. Kar pa pomeni, da so pogosto, če ne vedno, potrebne tudi prilagoditve prehrane živali, morda spremembe v okolju, v katerem živijo. Le na ta način namreč lahko zagotovimo optimalno obravnavo vaših ljubljenčkov.